Skladovanie pneumatík

Spôsob skladovania 

Pneumatiky na diskoch sa skladujú poskladané na sebe alebo zavesené. Pneumatiky bez ráfiku sa skladujú postavené vedľa seba (viď obrázok). Aby však nedochádzalo k deformáciám takto uskladnenej pneumatiky, odporúča sa cca 1× za 14 dní pneumatiky pootočiť. V každom prípade sa odporúča pneumatiky po sezóne pred namontovaním na automobil nechať znovu prevážiť v servise.

Správne skladovanie pneumatík


​Správne skladovacie podmienky 

Skladovanie plášťov a duší je treba prevádzať v tmavých, suchých a chladných miestnostiach bez prievanu. Nadmerné vystavovanie slnku, teplu a prievanu týmto výrobkom škodí a je príčinou predčasného starnutia, ktoré sa prejavuje vo forme drobných trhlín na povrchu pryže. Plášť a duša nesmie ďalej prísť do kontaktu s produktmi ropného pôvodu (ako sú napr. oleje, pohonné hmoty, mazadlá apod.), ktoré spôsobujú, že pryž stáva hubovitou a stráca svoje elastické vlastnosti vulkanizátu.

Náš Tip 

Pokiaľ nemáte vhodné skladovacie priestory, nechajte si uskladniť pneumatiky v našom servise, kde Vám garantujeme správnosť uskladnenia Vašich pneumatík a zaistíme Vám tak ich maximálnu životnosť.